CCTV Cameras and Features Automatic White Balance-دوربین های مداربسته و ویژگی AWB
 
 


021-33975607-8
09124869105

دوربین های مداربسته و ویژگی AWB

پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۳ , ۱۵:۱۸:۵۲ بعد از ظهر

AWB  تکنیکی است که برای تصحیح یا بهبود رنگ سوژه SCENE به کار می رود و هدف آن این است که دوربین بتواند تصاویر و ویدئوهای طبیعی تری را ارائه دهد. ویژگی AWB بالانس اتوماتیک رنگ سفید، به معنای این است که دوربین قادر است از ایجاد رنگ های غیر واقعی جلوگیری کند و امکان تولید رنگ های غیر صحیح را برطرف سازد. بنابراین آن اشیایی که در ذات سفید می باشند، در تصویر حاصل از دوربین نیز سفید ارائه می شوند.
چشمان ما به خوبی رنگ سفید را تحت منابع مختلف نوری تشخیص می دهد، اما معمولاً دوربین های امنیتی در فهمیدن و درک اینکه سوژه موجود در تصویر در چه درجه رنگی از سفید می باشد، با مشکل روبرو هستند و ممکن است گاهی رنگ سفید موجود در تصویر را به رنگ آبی، سبز و یا نارنجی تعبیر کنند. چشمان ما فرآیند تشخیص رنگ یعنی رنگ سفید و سایر رنگ ها در برابر شرایط مختلف روشنایی (نوری) را به دقت انجام می دهد و تصحیحات و تنظیمات لازم را برای شرایط مختلف اعمال می کند.
اگر دوربین یک دیوار که به عنوان مثال سفید است را ببیند، سپس تمامی رنگ های دیگر در ویدئو و یا تصاویر را بر طبق همان تنظیم کرده و ارائه خواهد داد که بسیاری از دوربین های مدار بسته دارای خطا و اشتباه در این زمینه هستند به خصوص اگر کل سوژه scene تحت سلطه یک رنگ باشد ( یک رنگ غالب در سوژه وجود داشته باشد) یا اگر رنگ سفید طبیعی natural white در سوژه موجود نباشد و در نتیجه امکان تولید رنگ های غلط و نادرست و ناخوشایند وجود دارد. یک دوربین امنیتی نیاز دارد که یک نقطه مرجع که نماینده رنگ سفید باشد را بیابد و سپس تنظیمات (اصلاحات) برای سایر رنگ ها را بر مبنای آن نقطه مرجع سفید انجام دهد تا رنگ های دقیق و قابل اطمینانی را برای اهداف امنیتی ارائه دهد.
دوربین های مدار بسته امنیتی پیشرفته  که دارای ویژگی AWB هستند،  به واسطه این ویژگی رنگ کل سوژه را نگاه می کند و بهترین بالانس رنگ سفید که شایسته و مناسب باشد را محاسبه می کند. مدل های پیشرفته ای از دوربین های مدار بسته نیز وجود دارند که دارای ویژگی ردگیری اتوماتیک بالانس رنگ سفید تحت عنوان ATW ، (Auto-tracking White Balance)  می باشند.
دوربین های دارای ویژگی ATW حاوی یک مرجع بالانس رنگ سفید ثابتی در داخل تنظیمات خود دوربین می باشند، بنابراین حتی اگر رنگ سفید در سوژه وجود ندارد دوربین قادر است رنگ های درست و دقیقی را ارائه دهد. دوربین های دارای سنسور تصویری دیجیتال پیکسیم این قابلیت را دارند که تصاویر مطمئن و ثابت قدمی را حتی در شرایط نوری نامساعد و مشکل، خلق کنند.


تعداد بازدید: 2095
برچسب ها: دوربین مداربسته، دوربین مدار بسته، ویژگی AWB, Automatic White Balance,
شرکت خدمات پاسارگاد