Automatic Door Security Sensors-حس گر ایمنی در لبه های درب اتوماتیک
 
 


021-33975607-8
09124869105

حس گر ایمنی در لبه های درب اتوماتیک

سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۳ , ۱۸:۵۷:۱۹ بعد از ظهر

به خاطر داشته باشید که اگر سیستم درب های اتوماتیک به وسایل امنیتی مناسبی مجهز نگردند، علیرغم تمام فوایدی که دارند می توانند خطرساز نیز باشند. از جمله این تجهیزات امنیتی لبه های ایمنی حساس به فشار را می توان نام برد. لبه های ایمنی نوعی از تجهیزات امنیتی درب های اتوماتیک هستند که در لبه های دور قاب درب واقع می شوند.

این تجهیزات در اثر لمس کردن مانع با استفاده از سنسورهای حساس به فشار عمل می کنند بدین ترتیب که در حین بسته شدن درب در صورت تماس یافتن یا لمس کردن این لبه ها با مانع، پیامی به درب بازکن ها فرستاده می شود که حرکت درب را متوقف کند و یا جهت حرکت درب را معکوس گرداند.

لبه های ایمنی از طریق کابل کشی به برد کنترل درب وصل می گردد که انجام این کابل کشی بسیار زمان بر است و نیز می تواند خطرناک هم باشد، در این راستا استفاده از نوع بیسیم این تجهیزات کار را بسیار آسان تر می سازد. سیستم بیسیم لبه های امنیتی شامل یک فرستنده است که با باتری کار می کند و به لبه های امنیتی وصل است و یک گیرنده که به کنترل پانل وصل است و بدین ترتیب یک لینک وایرلس بین لبه های ایمنی دور درب و کنترل پانل درب برقرار می گردد که نیاز به کابل کشی های وقت بر و هزینه بر را برطرف می سازد.

از جمله کاربردهای حسگر های لبه های امنیتی می توان برای درب های اتوماتیک، راه بندها و رولر شاتر ( درب اتوماتیک کرکره ای ) و درب های گاراژی نام برد. این سیستم می تواند در هر قسمتی ازدرب های لولایی و اسلایدی پارکینگی که امکان حرکت و خطر برخورد وجود دارد نصب گردد. آنها در حقیقت همانند مرزهایی هستند که در لبه های درب کشیده می شوند تا از امکان برخورد و تصادفات زیان بار و خطرناک جلوگیری کنند. با وجود یک چنین تجهیزاتی  و سایر تجهیزات امنیتی، دیگر جایی برای به خطر افتادن امنیت وجود نخواهد داشت.
سپاس از مهندس صالحی


تعداد بازدید: 1975
برچسب ها: سنسور، حس گر ایمنی، درب کشویی، درب برقی، درب ریلی، درب اتوماتیک، راهبند، راهبند فک، راهبند فادینی، راهبند ایتالیایی، جک پارکینگی، کرکره برقی، درب لولایی، درب چند تکه، درب یک تکه چرخان، درب کرکره ای، درب سکشنال، اپراتور شیشه ای، اپراتور شیشه ای فک، درب اتوماتیک فک، درب اتوماتیک جنیوس، لایف، بی اف تی، وی تو، جنیوس، فک، فادینی، راهبند هیدرولیک، سیستم های هیدرولیکی، جک هیدرولیک.,
شرکت خدمات پاسارگاد