Automatic door remote control-ریموت درب اتوماتیک
 
 


021-33975607-8
09124869105

ریموت درب اتوماتیک

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۳ , ۱۶:۴۲:۴۰ بعد از ظهر

ریموت درب اتوماتیک (فرستنده) وسیله ای است که سیگنال را به مدار فرمان (گیرنده) میفرستد و در صورت هماهنگ بودن سیگنال با آن، گیرنده فرکانس را تایید و فرمان باز یا بسته شدن میدهد.
امروزه رقابت تنگاتنگی میان کمپانی های معظم تولید درب اتوماتیک مثل فک، فادینی، بی اف تی، ویتو و... وجود دارد که هر یک سعی در نوآوری و حتی زیبایی جهت فروش بیشتر محصولات خود نسبت به سایر رقبا هستند. به طور مثال هریک از برندهای ذکر شده ی درب اتوماتیک در بالا تا کنون چندین بار شکل ظاهری ریموت کنترل (نه فرکانس و کیت داخلی ریموت) خود را عوض کرده اند زیرا ظاهر امر یکی از مهم ترین ویژگی ها در جذب مشتری است.

یکی از ویژگی های هر درب اتوماتیک ریموت کنترل آن است که باید توجه کرد که هریک از این ریموت ها به دلیل تفاوت در فرکانسشان با برند دیگری قابل مچ شدن و کدگیری نبوده و در صورت گم شدن ریموت شما باید ریموت کنترل مناسب با مارک درب اتوماتیک خود را خریداری کنید.
نحوه ی باز کردن درب اتوماتیک به چندین صورت است که از جمله میتوان به: حسگرهای حرکتی motion sensors ، حسگر نوری light sensors ، حسگر ضربه ای و یا مادون قرمز infrared , bump sensor ، ریموت ، کی پد key pad و یا حتی ویژگی استفاده از موبایل شخصی شما برای باز کردن درب پارکینگ منزل تان را اشاره کرد.
دو نوع عمده از وسایلی که برای باز کردن و بستن درب اتوماتیک استفاده می شود عبارتند از ریموت و کی پد.

ریموت

این وسیله رایج ترین وسیله ای است که برای درب اتوماتیک و درب برقی استفاده می شود. با پیشرفت تکنولوژی، ریموت ها نیز ترقی و بهبود یافته اند. هنوز هم بیشترین شیوه ی عبوری در درب های اتوماتیک استفاده از ریموت کنترل های پوش باتون push button است که با باتری کار می کنند. در بعضی از مدل های ساده آن فقط دو دکمه برای بازکردن و بستن درب وجود دارد. لازم است اطمینان حاصل کنید ریموتی که انتخاب می کنید با درب باز کنی که شما استفاده می کنید مطابقت داشته باشد زیرا برند های مختلف از فرکانس های متفاوتی استفاده می کنند.

فرکانس رادیویی یا بلوتوث

این نوع ریموت هم با فرکانس های رادیویی و هم بر روی بلوتوث کار می کند. اکنون بیشتر ریموت ها بر روی بولوتوث عمل می کنند به ویژه اگر نیاز به یک واکنش سریع باشد ولی مسافت و فاصله زیاد نباشد.

مادون قرمز

تکنولوژی مادون قرمز از نظر ساخت نسبتاً ارزان و مقاوم میباشد ولی ضعف این سیستم در نحوه ی کار با آن است یعنی باید مستقیماً یا تقریباً در راستای یک خط در مسیر گیرنده که معمولاً در کناره یا پاین درب است قرار گیرد.

ایمنی

فرستنده های ریموتی امروزی، بسیار ایمن تر هستند زیرا آنها دارای فرآیند الگوریتمی رادیویی یا بولوتوثی بوده و نباید هیچ گونه نگرانی راجع به امنیت آنها وجود داشته باشد.

تکنولوژی کد گردان در ریموت کنترل ها

ریموت کنترل هایی که از تکنولوژی کد ثابت استفاده می کنند سیستم امنیتی پایین تری دارند چرا که امکان دریافت این کد ثابت و کپی کردن ریموت کنترل از طریق دستگاه هایی که در اختیار اغلب کلید سازهاست، وجود دارد و همچنین از طریق ریموت کنترل هایی مستقیماً با فشردن کلید learn در هنگامیکه شخص برای گشودن درب پارکینگ خود کلید ریموت خود را فشار می دهد می توان کد ریموت کنترل را ذخیره کرد.

 یک درب اتوماتیک پارکینگی ریموتی دارای بسیاری از مزیت هاست اما یکی از مشکلاتی که ممکن است به وجود آید داشتن فرکانس یکسان ریموت درب شما با ریموت درب افراد دیگر است و ممکن است باعث شود ریموت شما درب پارکینگ شخص دیگری را باز کند و بالعکس. راه حل امنیتی در این موارد استفاده از ریموت های کدگردان یا درب های اتوماتیک پارکینگی با سیستم کدگردان است.

در سیستم کدگردان که گرانتر از سیستم های دیگر است کد ارسالی ریموت در هر بار فشردن به منظور باز یا بسته کردن جک پارکینگی یا درب اتوماتیک تغییر می کند و ریموت فرستنده کدی جدید میفرستد که تنها گیرنده همان دستگاه توانایی شناسایی آن ریموت را دارد. در نتیجه فقط وقتی درب پارکینگ باز و بسته میشود که این دو مطابق یکدیگر باشند. از دیگر مزیت های این سیستم عدم کپی کردن آن است.

کی پد

کی پد یکی از امن ترین گزینه ها جهت تردد درب های اتوماتیک است.
هنگامی که در حال انتخاب کردن یک درب بازکن برقی کنترل شده با کی پد هستید باید توجه کنید که چه نوع موتوری روی درب پارکینگ شما قرار دارد. کی پد برای مواردی که شما وقتی بیرون از منزل می روید و نمی خواهید ریموت را با خود ببرید بسیار مناسب است. کی پد ها در دو مدل بی سیم و با سیم موجود هستند و تعدد کدهایی که می توانند ذخیره کنند متفاوت است. هنگام خرید یک کی پد باید مطابقت آن را با فرکانس گیرنده درب بازکن خود بررسی کنید.

ایمنی

کی پد بسیار ایمن است چون از یک رمز رقمی (digit) برای باز کردن درب بهره میبرد. معمولاً این رمز بین 3 تا 6 رقم است و جهت امنیت بیشتر می توان آن را هرچند وقت یکبار به آسانی تغییر داد.


تعداد بازدید: 7917
برچسب ها: ریموت کنترل، ریموت درب برقی، کنترل از راه دور، ریموت کدگردان، درب کشویی، درب برقی، درب ریلی، درب اتوماتیک، راهبند، راهبند فک، راهبند فادینی، راهبند ایتالیایی، جک پارکینگی، کرکره برقی، درب لولایی، درب چند تکه، درب یک تکه چرخان، درب کرکره ای، درب سکشنال، اپراتور شیشه ای، اپراتور شیشه ای فک، درب اتوماتیک فک، درب اتوماتیک جنیوس، لایف، بی اف تی، وی تو، جنیوس، فک، فادینی، راهبند هیدرولیک، سیستم های هیدرولیکی، جک هیدرولیک.,
شرکت خدمات پاسارگاد